Kwiaty XXL w Twoim domu

Duże, pokaźne, wielkie…Okazałe rośliny doniczkowe wpisują się w dekoratorskie trendy i potrafią odmienić każde wnętrze. Najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach, ale przy odrobinie dekoratorskiego zmysłu nawet w niewielkim salonie (lub niedużym tarasie) kwiaty pokażą co potrafią…A zieleń potrafi!

Zieleń, domowa dżungla, natura – to trendy cieszące się niesłabnącą popularnością. Okazałość roślin nie pozwala jednak na przesadę w kwestii aranżacji. Innymi słowy, wielka monstera w salonie, ogromny wazon i duże obrazy to właśnie taka przesada. Pomieszczenie w żadnym wypadku nie powinno przytłaczać.

Czy rośliny są istotami żywymi?

Kwiaty doniczkowe im większe tym bardziej wymagające? Niekoniecznie. Na pewno potrzebują więcej wody, ale są gatunki łatwe w uprawie. Na przykład palma. Owszem lubi regularne zraszanie, ale nie ma szczególnych wymagań. Lubi słońce i nie przeszkadza jej, że stoi w południowym pokoju, gdzie na brak słońca nie można narzekać. Inne rośliny doniczkowe, które z pewnością kapryśne nie są to monstera, grubosz, sansewieria itp. Przed zakupem warto zapytać o wymagania danej rośliny.

About the author